Gibraltaro finansinės žvalgybos skyrius (GFIU) pristatė naują ryšį su Interpolas Tai sustiprintų britų užjūrio teritoriją antifinansiniai sukčiavimo mechanizmai. Gibraltare, žinomas kaip pagrindinis lošimų licencijavimo centras, visada kyla didesnė rizika, kad bus išnaudotos nusikalstamos organizacijos.
GFIU sujungia jėgas su „Interpol“
Remiantis pranešimu, Gibraltaro GFIU subūrė komandą su vietiniu interpolo sub-Bureau ir pasitelks tarptautinės organizacijos „Tarptautinę organizaciją“ Pasaulinė greita mokėjimų intervencija (I-GriP) mechanizmas, skirtas užkirsti kelią finansiniam sukčiavimui.
Šis mechanizmas leis Gibraltarui geriau nustatyti nusikalstamą veiklą ir laiku įšaldyti nelegalių lėšų. Tai leis vyriausybei susigrąžinti pinigus, įgytus per nusikalstamas priemones, prieš tai bus galima išplauti ar perkelti iš nepasiekiamumo.
„I-Grip“ kontekstui buvo sukurtas specialiai tam, kad būtų galima greitai užšaldyti baudžiamąsias lėšas. Sistema bus integruota į GFIU operacijas ir suteiks jai galimybę nedelsiant imtis veiksmų, kai bus pastebėti įtartinos operacijos.
Be to, partnerystė suteiks Finansinės žvalgybos skyriui galimybę bendradarbiauti su platesne tarptautinių organizacijų bendruomene, dirbančia kartu su Interpolu, kad sustabdytų finansinius nusikalstamumus.
Gibraltaras pripažįsta nusikalstamumo prevencijos svarbą
Kaip minėta, „Gibraltar“ yra žinomas kaip pagrindinis internetinių lošimų licencijavimo centras. Panašios teritorijos dažnai susidūrė su kaltinimais dėl silpnos priežiūros ir nepakankamų reguliavimo priemonių.
Nepaisant to, kad praeityje sulaukė panašios kritikos, Gibraltarui neseniai pavyko pasitraukti iš Finansinių veiksmų darbo grupės (FATF) pilkojo sąrašo. Konteksto sąraše nurodomi regionai, kurie yra siejami su didesne pinigų plovimo (AML) ir kovos su terorizmu finansavimo (CTF) rizika.
Dėl to išeinant iš pilkos spalvos sąrašo buvo pagrindinė Gibraltaro pergalė.
Kita vertus, naujas susitarimas su „Interpol“ atitinka GFIU norą kovoti su nusikalstamumu ir korupcija. Vienetas pakartojo savo įsipareigojimą užkirsti kelią nusikaltėliams išnaudoti finansines sistemas pavogti pinigus.
Remiantis sukčiavimu, GFIU pažadėjo ir toliau investuoti į šiuolaikines technologijas ir išlikti lenkdamas kreivę, kai reikia kovoti su sukčiavimu.
Edgaras LopezasGFIU direktorius, pakomentavo bendradarbiavimą su „Interpol“, pavadindamas tai dar vienu žingsniu į priekį finansinio padalinio galimybėmis imtis ekonominių nusikaltimų ir užkirsti kelią nelegalioms lėšoms išnykti.
Derindami „I-Grip“ ir mūsų sustabdymo įsakymo įgaliojimus, mes stipriname savo finansinę gynybą, užtikrindami, kad nusikaltėliai negalėtų gauti naudos iš savo veiklos. Dar svarbiau, kad geriname paramą aukoms, pagerindami turto susigrąžinimo tikimybę.
Edgaras Lopezas, „GFIU“ režisierius
Tuo tarpu Richardas UllgerisKarališkosios Gibraltaro policijos policijos komisaras pabrėžė, kad svarbu bet kokiomis galimomis priemonėmis užkirsti kelią finansiniams nusikaltimams. Jis gyrė „I-Grip“ įtraukimą į Gibraltaro vykdymo strategiją ir teigė, kad tai bus svarbi priemonė.